6.Giresun Günleri

Giresunlular  Feshanede  Coştu, Birçok Birokratın , siyasi parti liderlerinin ve mensuplarının ziyaret ettiği , ilgi duyduğu feshane Giresun şenlikleri Büyük coşku içinde kutlandı.

Feshane Giresun Günlerine, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun AK Parti Milletvekili Mehmet Geldi, Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın katıldılar.

Giresun’un mutfağından, folklorundan, müziğinden, yöresel ürünlerine kadar birçok değerinin sergilendiği ilçe, vakıf, dernek ve firma ürün tanıtımı gibi değişik stantların yer aldığı Giresun Günleri etkinliği, tüm ihtişamı ile devam etti.

6. Feshane Giresun Günleri’nin ana temasının “Harşıt Vadisi Tren Yolu olması nedeniyle Doğankent standının önemi daha da arttı.

 

Doğankent Standında Çatalağaç Köyü’nün Hazırladığı Lahana Dolması

,Mısır Ekmeği ve Mısır Helvası da Doğankent standını ziyaret edenlere ikram edildi. Oldukça ilgi gören ikramlar kısa sürede ziyaretçiler tarafından tüketildi.

6. Giresun Günleri’nde Doğankent Kaymakamlığı, Doğankent Belediyesi ve Doğankent Federasyonunun katkılarıyla hazırlanan Doğankent standına ilgi yoğundu.

“Harşıt Vadisi Demiryolu”nun 6. Giresun Günleri’nin ana teması olması Doğankent standının önemini artırmış, Doğankent standının hazırlanmasında bu tema üzerinde durulmuştu. Kahvaltı, yöresel yemek ikramlarının yanında yerel sanatçılarının da katılımıyla yoğun bir katılım alan Doğankent standı Doğankentin tüm köylerinden katılımla tren yolu projesine destek verildi.

259 Kere okundu

-

Yorum Bırakın

Olmalı Son giriş to post comment