Mehmet Sırrı Öztürk hayata veda etti
Yazar Admin Tarih29 Ara, 2016 Saat09:48 PM | Kategori GENEL, GİRESUN, GÜNCEL, İLÇELER, KÜLTÜR SANAT | 0 Yorum

Kindiremençe’nin Ordinaryüsü Piçoğlu Osman’ın Hayattaki Son Talebesi Görele’li Mehmet Sırrı Öztürk  2016 26 Aralık pazartesi günü saat 17:00  sıralarında yoğun bakımında bulunduğu Şişli Etfal Hastanesinde 78 yaşında hayata veda etti.

Kemençenin son üstatlarından olan İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı emekli öğretim görevlisi idi.Hayata veda eden sanatçının ölümü Karadenizlileri yasa boğdu.

Mehmet Sırrı Öztürk Kimdir?

1938 yılında Görele’nin Kemikli köyünde doğdu. 1944’de henüz 6 yaşında iken anne ve babasının teşviki ile kemençeyle tanıştı. İlk hocası halasının eşi Picoğlu Osman oldu. 18 yaşına kadar memlekette kalarak düğün ve yayla şenliklerinde sahne aldı. 1958’de askerliğini Hava Kuvvetleri Bando takımında yaptı. 1967’de TRT Ankara Radyosuna davet edilerek memleket havaları kayıtlarını yaptı. Daha sonra İstanbul Radyosunda benzeri çalışmaları gerçekleştirdi. 1976’da İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarından gelen davet ile 23 yıl öğretim görevlisi olarak görev yaptıktan sonra Şubat 2003’de emekli oldu. Başta Fransa

doxycyclin 100 mg kaufen

/get-cialis-professional-uk.html”>Buy Cialis Professional UK

, Almanya, İtalya, ABD, Macaristan ve Lüksemburg olmak üzere yurt dışı ve yurt içi birçok festivale ve etkinliklere katıldı. TV ve Radyo programlarının yanı sıra 12 adette plak yapan Öztürk, evli ve 4 çocuk babasıydı.

Mehmet hocamıza Allahtan rahmet

, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

181 Kere okundu

-

Yorum Bırakın

Olmalı Son giriş to post comment