Çatalağaçlılar STK için Startı Verdi.
Yazar Ferhat GÜVENDİ Tarih3 Şub, 2014 Saat08:11 AM | Kategori DOĞANKENT HABER, GENEL, GİRESUN, GÜNCEL, İLÇELER | 0 Yorum

İstanbul’da yaşayan Çatalağaç Köylüleri İstanbul merkezli bir dernek kurmak için çalışmaya başladı.

İstanbul Küçükköy’de bir araya gelen Çatalağaç’lılar Halil Yazar’ın başkanlığında bir toplantı düzenledi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Halil Yazar, “Bugüne kadar yaptığımız hataları geride bırakarak, geriye de takılıp kalmadan günümüz şartlarında köylülerimizin ve çocuklarımızın birbiriyle kaynaşacağı bir dernek kurmak için çok geç kaldık. Bu süreci daha da uzatmamak gerektiği kanaatini taşıyorum. Bu konuda burada bulunanlar da fikirlerini bizimle paylaşsın. Bu toplantıyı düzenlemekteki öncelikli amacımız bir dernek kurmak ve bu yıl düzenleyeceğimiz bir piknikle de köylülerimizi bir araya getirmektir.” dedi.

Toplantıya katılanlar geçmiş dönem ve kurulacak dernekle ilgili düşüncelerini ifade ettiler. Toplantıya katılanların büyük çoğunluğu bir derneğin kurulmasından yana olduklarını belirterek, bu konudaki çekincelerini ve yapılması gerekenlerin neler olduğu konusundaki fikirlerini paylaştılar.

Derneğin öncelikli olarak dernek merkezi olarak kurulması, lokal açma düşüncesinin daha sonraki aşamalara bırakılması yönünde karar birliğine varıldı.

Derneğin resmi olarak kurulabilmesi amacıyla toplantıya katılanlarında fikir birliği ile aşağıdaki kurucu yönetim kurulu seçildi.

1. Halil Yazar

2. Yunis Meral

3. Necati Güvendi

4. İbrahim Günçaldı

5. Mustafa Yazar

6. Mustafa Güvendi

7. Ali Şen

Kurucu yönetim kurulu 8 ya da 9 Şubat’ta kahvaltıda bir araya gelerek bundan sonraki süreç için ön çalışma yapacak ve yol haritalarını belirleyecek.

Kurucu yönetim kurulu Halil Yazar ve Yunis Meral’in önderliğinde resmi işlemleri yürütecek. Çatalağaç köyü derneğinin adı, dernek logosu ve diğer çalışmalara yapılacak kahvaltıda karar verilecek. Toplantıya kadar derneğin kurucu yönetim kurulunda buradaki isimlerin dışında da katılmak isteyenler Halil Yazar ve Yunis Meral’e ulaşarak gerekli evrakları vermeleri gerekmektedir.

Çatalağaçlıların bir araya gelerek kültürlerini yaşatabilmeleri ve kaynaşabilmeleri için sivil toplum örgütü çalışmasına başlayan arkadaşlara başarılar diliyor, Çatalağaçlıları da bu sivil toplum örgütüne sahip çıkmaya davet ediyoruz.

ŞADIHABER/A. Öner MERAL

154 Kere okundu

Yorum Bırakın

Olmalı Son giriş to post comment