İstifamı İhraçmı ?

3 Aralıkta ikinci olağan genel kurulunu yaparak yeni yönetimini seçen Giresun Federasyonunda büyük emekleri olan bazı isimlerin yer almaması birçok kişinin kafasında soru işaretine yol açtı
Birkaç internet haber sitesinde yer alan Giresun Federasyonu’ndan 5 yönetici istifa etti haberi yayınlandı.

 

Giresun Federasyonu’ndan istifa eden gerek Giresun Günleri gerekse Federasyonda büyük emekleri olan Hüseyin Mersin Şadıhaber (sadikoyu.com) haber editorü Abdullah Öner Meral’in bu konudaki sorularını yanıtladı.

 

İstifa mı? İhraç mı?

Sayın Mersin biliyorum ki Giresun Günleri’nin başlangıcından itibaren bu oluşumun içinde yer alıyorsunuz. Merak ettiğim ve Giresunluların merak ettiği konu sizin ve diğer arkadaşlarınızın istifa mı ettiğiniz yoksa yeni yönetime alınmadığınız mı?

Abdullah kardeşim sende iki yıldır feshanedeki çalışmalarımızda bizimle birlikteydin. Yaptığımız çalışmalara

kamagra Prix: Achat en Ligne Sans Ordonnance

, yaşadığımız sıkıntılara az çok şahit olmuşsundur. Diğer arkadaşlar adına birşey söyleyemem ancak ben Federasyonun genel kurulu yapılmadan önce istifamı verdim.

 

Beni Sanatçılarla Karşı Karşıya Bıraktılar

Neden istifa ettiniz?

İstifa etmemin iki önemli nedeni var. Bunların başında da Federasyonun beni sanatçı arkadaşlarla karşı karşıya bırakması birinci neden. Biliyorsun ki federasyonun gecelerinde birçok sanatçı ile görüşüp onları bu etkinliklere davet ediyorum. Birçok sanatçı arkadaşımız federasyondan herhangi bir ödeme alamamışlar ve her seferinde beni aramışlardır. Bu konuda federasyon ile sanatçı arkadaşlarım arasında kaldım. İkinci nedenim ise Derelili hemşehrilerimin Giresun Günleri ve diğer etkinliklerde bana sahip çıkmaması beni yalnız bırakmasıdır. Hem maddi olarak hem de manevi olarak hemşehrilerim beni yalnız bıraktılar. Özel işlerimizden dolayı federasyondan ayrıldığımız yönündeki haberlerin çok da doğru olmadığını söyleyebilirim.

Diğer arkadaşlarınızın neden istifa ettiğini biliyor musunuz?

Arkadaşlarım adına birşey söylemem ya da bir açıklama getirmem etik olmaz. Bu soruyu o arkadaşlara sormanız daha doğru olur.

 

Giresun Günleri’nin Kültürel Bir Değeri Var mı?

Sayın Mersin Giresun Günleri’nin 6 sını da takip etmiş biri olarak bu konuda “Feshane mi Peshane mi?, Feshane ve Doğankent ve 6. Giresun Günleri Üzerine olmak üzere üç tane köşe yazısı yazdım ve bu yazılarımda doğru ya da yanlış gördüklerimi yazdım. Son yazımda Giresun Günleri’nin tamamen ekonomik amaçlı yapıldığını, kültürel ve sanatsal değerlerin yaşatılmasından çok uzak olduğunu yazdım. Bence Giresun Gabuğunu Gırdı Ama Foruk Çıktı idi. Sizce durum nedir

Bu etkinliklerin içinde olan biri olarak sadece kendi işimle ilgilenmeye, üzerime düşen görevleri yapmaya çalıştım. Bu konuda çok yorum yapmayı istemiyorum ama sana da öyle değil diyemiyorum. Bunun kararını verecek olan yine de Giresunlulardır.

Giresun’un tanıtımı için birçok çalışma yaptığınızı herkes biliyor. Bu çalışmalarınıza bireysel olarak devam edecek misiniz?

Evet ben Giresun için çalışmalarıma kesinlikle devam edeceğim. Beni çalışmalarıma da engel olamazlar herhalde. Çünkü Giresun tanıtım günleri gibi bir organizasyon yapmak federasyona ait

, başka bir kurum ya da şahıs yapamaz. Çünkü patenti federasyona ait. Benim işim değil zaten. Ben yapabilirsem en son yaptığım gibi ulusal kanallarda mesela Şebnem Kısaparmak’la Güzel Günlerdeki gibi Giresun kültürünü, müziğini, halk oyunlarını tanıtmak. Çünkü bundan sonar daha boş vaktim var. Emekli de oldum. Tabi önemli olan da Giresunlu hemşehrilerimizin bize sahip çıkması. Ben her zaman giresunluyum.

Şadıhaber

267 Kere okundu

-

Yorum Bırakın

Olmalı Son giriş to post comment