Mustafa Güvendi

Giresun’da 4 PKK’lı Yakalandı
Yazar Mustafa Güvendi Tarih4 Ara, 2016 Saat12:38 PM | Kategori DOĞANKENT HABER, GENEL, GİRESUN, GÜNCEL, İLÇELER | 0 Yorum

 GİRESUN’da, PKK terör örgütünün Karadeniz yapılanmasına yönelik yapılan çalışma kapsamında yakalanan 5 kişiden 4’ü tutuklandı. 1 kişi de adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya

buy levitra uk online

, PKK terör örgütünün Karadeniz yapılanması kapsamında gerçekleştirmek istediği faaliyetlere yönelik Giresun ve Erzincan Cumhuriyet Başsavcılıklarınca soruşturma yürütüldüğünü anlattı ve şunları söyledi:

“Soruşturma çerçevesinde kırsal kesimdeki terör örgütü mensuplarıyla buluşmak isteyen biri kadın 5 kişi gözaltına alındı. PKK terör örgütü üyeliği suçundan başlatılan soruşturma kapsamında şüphelilerin sorgulamaları sonucunda örgüte silahlı üye kazandırma

http://fankhaenel-gitarrenbau.de/css/ohne-rezept/index.html%3Fp=52.html

,1 şüpheli hakkında da adli kontrol kararı verildi.”

Başsavcı Ozan Kaya, 5 Ekim’de yapılan operasyon sırasında yaralı olarak yakalanan PKK militanının sorgusu sonrasında Giresun’un Espiye İlçesi kırsalında bir sığınak bulunduğunu da belirterek, “Sığınakta örgütsel dokümanlar, patlayıcı düzenekleri, gıda malzemeleri ve sağlık ekipmanları ele geçirildi” dedi.

42 Kere okundu

Yorum Bırakın

Olmalı Son giriş to post comment