Çatalağaç Köyü Halk Oyunları Ekibi 2015 Yılında Yapacağı Gösterilere Hazırlanıyor.
Yazar Ferhat GÜVENDİ Tarih3 Mar, 2015 Saat12:43 PM | Kategori DOĞANKENT HABER, GENEL, GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT | 0 Yorum

Çatalağaç Köyü Halk Oyunları ekibi 2014 yılında kurulan Çatalağaç Köyü Derneği bünyesinde çalışmalarına devam edecek.

Çatalağaç Köyü Halk Oyunları ekibi 2011 yılında Giresun Federasyonu’nun Bağcılar Olimpik Spor Salonunda ilk gösterisini yapmış olup, burada gördüğü yoğun ilgiden dolayı 2011 ve 2012 yıllarında Feshane Giresun günlerinde ve çeşitli etkinliklerde de sahne almıştır. Ekip sahne aldığı tüm gösterilerde büyük beğeni toplamıştır.

Harşıt vadisinin yüzyıllardan bu yana oynanan  halk oyunlarını atalarından öğrenen Necati Güvendi, Nazlı Güvendi, Mustafa Bişkin, Cevriye Şahin, Erdal Güvendi, Ümmühan Kandaz ve Çatalağaç köyü sanatçısı Şerif Pir ile yola çıkan ekip , bu oyunların yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla gönüllü olarak yola çıkmıştır. Ekip yeni katılımlarla çalışmalarına devam etmektedir.

Katıldığı tüm etkinliklerde izleyenlerin ilgisini çeken ve büyük beğeni toplayan ekip Yunis Meral ve Halil yazarın ekonomik katkılarıyla Abdullah Öner Meral ve Mustafa yazarın organizasyonu ile yoluna devam etmektedir.

2015 yılında yöresel oyunlarına çeşitli gösterilerle tanıtmaya ve sevdirmeye devam edecek olup oynadıkları oyunlara klip çekmek için de çalışmalarına da bütün hızıyla devam etmektedir.

 

Gösterilerine Çatalağaç Köyü Derneği adına çıkacak olan Çatalağaç Köyü Halk Oyunları ekibi yeni katılan oyuncuları ve yeni elbiseleri ile görücüye çıkıyor. Ekibimiz derneğimiz adına 2015 yılında birço faaliyete katılarak kuruluş amacına uygun olarak kültürün yaşatılması ve sevdirilmesi yönünde uğray verecek. Emeli geçen tüm köylülerimizi kutluyoruz.

Erectiestoornis – Behandeling online

buy generic levitra

generic levitra

115 Kere okundu

Yorum Bırakın

Olmalı Son giriş to post comment